Nástěnka

Potvrzení na Městskou hromadnou dopravu Zlín (MHD)

Vyplněné potvrzení pro Dopravní společnost Zlín – Otrokovice pro vyřízení kartičky na MHD si mohou žákyně a žáci školy vyzvednout v kanceláři školy v úřední dny. V týdnu od 28. 8. 2017 budou potvrzení k vyzvednutí přímo na recepci školy. Potvrzení potřebují všichni žáci a žákyně školy, kteří již dovršili 15 let.

Rozvrhy pro š.r. 2017/2018

V sekci Rodiče a žáci – Rozvrhy byla zveřejněna základní varianta rozvrhů pro školní rok  2017/2018. V uvedených rozvrzích ještě není úplné umístění do učeben. Toto rozmístění budu realizovat v měsíci červenci a srpnu.  Z tohoto důvodu bude ještě docházet  k přeskládání hodin. Základní struktura s odpoledním vyučováním a posuny ale bude zachována.

Rozdělení nově přijatých žákyň a žáků

Rozdělení nově přijatých žákyň a žáků do tříd spolu s informacemi k seznamovacím pobytům jsou umístěny ZDE.

Aktuality e-mailem

Antispam

Knihovna

Knihovní fond školy

Studentská knihovna

  • otevírací doba pondělí až pátek 9.30 - 16.00 hodin
  • pět počítačů s internetovým připojením (zdarma)
  • možnost černobílého kopírování (1,- Kč/kopie)
  • téměř 10 000 ks svazků z české, slovenské a světové poezie a prózy
  • prezenční výpůjčky odborné literatury (slovníky jazyka českého, encyklopedie, jazykověda, teorie literatury, monografie, výbory z poezie a prózy)
  • prezenční výpůjčky Dějin umění (José Pijoan)
  • Cinema - časopis o filmu
  • Host - literární měsíčník

Využití knihovny

V dopoledních hodinách slouží prostory knihovny k výuce literatury. Vyučující zde mají k dispozici televizor, DVD přehrávač a stereo soupravu. V odpoledních hodinách je knihovna i studovna volně přístupná čtenářům a uživatelům internetu.

V prostorách knihovny byla uspořádána řada besed a autorských čtení, ať už v rámci festivalu Literární květen, nebo samostatně. V posledních letech nás navštívili např. spisovatel Jaromír Typlt, dramatik Milan Uhde, filmový historik Boris Jachnin, herečka Dagmar Bláhová, spisovatel Zdeněk Zapletal, spisovatel Michal Viewegh, nakladatel Martin Reiner ý Pluháček, básník Zdeněk Rotrekl, spisovatel Ivan Klíma, režisér Jindřich Šimek, spisovatel Antonín Bajaja a prozaik, fejetonista a publicista Ludvík Vaculík.

Dvakrát ročně jsou v knihovně pořádány turnaje ve scrabblu - stolní společenské hře se slovy.

Výpůjční doba v knihovně

Pondělí - Pátek:     9.30 - 16.00