6. 6. 2017 - Mgr. Pavla Březíková

Univerzitní Oxford s výukou

Ve dnech 28. 5 – 3. 6. se naši studenti zúčastnili studijně vzdělávacího zájezdu do Oxfordu.


Po poměrně dlouhé cestě byl naší první zastávkou Londýn. Měli jsme možnost plavby lodí po řece Temži k Tower Bridge a dále k hradu Tower of London, kde jsme zhlédli korunovační klenoty. Po prohlídce dalších památek následoval odjezd do jednoho z nejkrásnějších měst Anglie – Oxfordu.

Následující den byli studenti jazykovým testem rozděleni do skupin a proběhla výuku s rodilými mluvčími. Odpoledne jsme podnikli výlet do oblasti Cotswolds – překrásná venkovská krajina s pitoreskními vesničkami a domky z místního typického vápence. Čtvrtý den (po výuce) jsme se vydali na návštěvu největšího středověkého hradu v Británii Warwick Castle. Tento nevšední zážitek nás zavedl do středověké Anglie. Pátý den následoval celodenní výlet na nejstarší prehistorickou památku Stonehenge a poté byl odjezd do lázeňského města Bath – procházka historickým centrem města, návštěva římských lázní, prohlídka opatství (památka UNESCO). Poslední den pobytu byl věnován dopolední výuce a odpolední návštěvě Oxfordu – High Street, Magdalen College, Saint Aldate´s Street, Merton College a návštěva univerzitního areálu nejrozsáhlejší koleje Christ Church College  (nádvoří, kaple a jídelna použita ve filmech o Harry Potterovi).

Celý zájezd v nás zanechal nezapomenutelné a jedinečné zážitky a my všichni budeme na tento výlet ještě dlouho vzpomínat.