Nástěnka

Potvrzení na Městskou hromadnou dopravu Zlín (MHD)

Vyplněné potvrzení pro Dopravní společnost Zlín – Otrokovice pro vyřízení kartičky na MHD si mohou žákyně a žáci školy vyzvednout v kanceláři školy v úřední dny. V týdnu od 28. 8. 2017 budou potvrzení k vyzvednutí přímo na recepci školy. Potvrzení potřebují všichni žáci a žákyně školy, kteří již dovršili 15 let.

Rozvrhy pro š.r. 2017/2018

V sekci Rodiče a žáci – Rozvrhy byla zveřejněna základní varianta rozvrhů pro školní rok  2017/2018. V uvedených rozvrzích ještě není úplné umístění do učeben. Toto rozmístění budu realizovat v měsíci červenci a srpnu.  Z tohoto důvodu bude ještě docházet  k přeskládání hodin. Základní struktura s odpoledním vyučováním a posuny ale bude zachována.

Rozdělení nově přijatých žákyň a žáků

Rozdělení nově přijatých žákyň a žáků do tříd spolu s informacemi k seznamovacím pobytům jsou umístěny ZDE.

Aktuality e-mailem

Antispam

Články

Univerzitní Oxford s výukou

6. 6. 2017 - Mgr. Pavla Březíková

Ve dnech 28. 5 – 3. 6. se naši studenti zúčastnili studijně vzdělávacího zájezdu do Oxfordu.


Po poměrně dlouhé cestě byl naší první zastávkou Londýn. Měli jsme možnost plavby lodí po řece Temži k Tower Bridge a dále k hradu Tower of London, kde jsme zhlédli korunovační klenoty. Po prohlídce dalších památek následoval odjezd do jednoho z nejkrásnějších měst Anglie – Oxfordu.

Následující den byli studenti jazykovým testem rozděleni do skupin a proběhla výuku s rodilými mluvčími. Odpoledne jsme podnikli výlet do oblasti Cotswolds – překrásná venkovská krajina s pitoreskními vesničkami a domky z místního typického vápence. Čtvrtý den (po výuce) jsme se vydali na návštěvu největšího středověkého hradu v Británii Warwick Castle. Tento nevšední zážitek nás zavedl do středověké Anglie. Pátý den následoval celodenní výlet na nejstarší prehistorickou památku Stonehenge a poté byl odjezd do lázeňského města Bath – procházka historickým centrem města, návštěva římských lázní, prohlídka opatství (památka UNESCO). Poslední den pobytu byl věnován dopolední výuce a odpolední návštěvě Oxfordu – High Street, Magdalen College, Saint Aldate´s Street, Merton College a návštěva univerzitního areálu nejrozsáhlejší koleje Christ Church College  (nádvoří, kaple a jídelna použita ve filmech o Harry Potterovi).

Celý zájezd v nás zanechal nezapomenutelné a jedinečné zážitky a my všichni budeme na tento výlet ještě dlouho vzpomínat.