9. 6. 2017 - RNDr. Tomáš Danielis

Celostátní finále v orientačním běhu

Ve středu 7. 6. se v prostředí lesoparku zámku Čechy pod Kosířem a jeho bezprostředním okolí uskutečnilo celostátní finále v orientačním běhu.


Naší školu reprezentovala dvě družstva – nižšího gymnázia a vyššího gymnázia. Bohužel díky různým nečekaným indispozicím několika závodníků se nám nepodařilo plně obsadit všechny kategorie, tak jsme nemohli pomýšlet na mety nejvyšší v hlavní kategorii družstev.

Každopádně nikdo díky tomu závod nevypustil a tím se bojovalo hlavně individuálně v jednotlivých kategoriích.

V kategorii mladších se naše družstvo umístilo na 12. místě ze 17 účastníků, ale jak jsem předesílal, nemohli jsme se měřit s družstvy, kde bodovalo 8 závodníků a u nás jich bylo 5. Přesto jsme se dostali i přes 5 vícečlenných družstev než bylo naše, což je velmi pěkný výsledek.

Složení družstva mladších bylo následující: Valentina a Valeria Batani, Březinová Zuzana, Mrkvičková Ema, Pekárek Tobias, Martinek Matyáš, Němec Filip (všichni 1PB), Zelinský Mikuláš 2SA, Bartík Filip 3TA.

V jednotlivých kategoriích nejlepšího výsledku dosáhl Tobias Pekárek, který se umístil na krásném 6. místě z 54 startujících.

V starší kategorii se naše družstvo ve složení Tichá Veronika 2D, Matulíková Aneta 2C, Podmolík Jonáš 2D umístilo na 9. místě ze 13 družstev. Zde situace byla obdobná jako v mladší kategorii, opět družstvo nebylo kompletní, přesto jsme i s třemi bodující ze čtyř předstihli 4 družstva.

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla Veronika Tichá, která se umístila na velmi pěkném 6. místě ze 41 startujících.

Další výsledky si můžete prohlédnout zde:

http://ob.skprostejov.cz/cfps/dok/0706_JPV/PROTOKOL.htm

Fotogalerie z trati:

http://janhonkys.rajce.idnes.cz/Celostatni_finale_preboru_skol_v_OB_2017#

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.