Nástěnka

Rozvrhy pro š.r. 2017/2018

V sekci Rodiče a žáci – Rozvrhy byla zveřejněna základní varianta rozvrhů pro školní rok  2017/2018. V uvedených rozvrzích ještě není úplné umístění do učeben. Toto rozmístění budu realizovat v měsíci červenci a srpnu.  Z tohoto důvodu bude ještě docházet  k přeskládání hodin. Základní struktura s odpoledním vyučováním a posuny ale bude zachována.

Rozdělení nově přijatých žákyň a žáků

Rozdělení nově přijatých žákyň a žáků do tříd spolu s informacemi k seznamovacím pobytům jsou umístěny ZDE.

Aktuality e-mailem

Antispam

Články

Praha za trest?

28. 6. 2017 - Ludmila Tichá, Eliška Babíková, 2. C

Ve středu 21. 6. jsme navštívili naše hlavní město.


A proč jsme se zde vydali, když se do Prahy jezdí až ve třetím ročníku? Je to jednoduché. Paní učitelka zjistila, že nečteme a za trest nám zařídila návštěvu těch míst, která se v povinné četbě objevila.

Prošli jsme tedy Nerudovou ulicí, viděli dům U Dvou slunců, ve kterém Jan Neruda psal Povídky malostranské. Navštívili jsme barokní chrám svatého Mikuláše, kde se nachází obraz sv. Xaveria (Smrt sv. Františka Xaverského – František Xaver Balko), o kterém napsal Jakub Arbes romaneto.

Naše návštěva Prahy pokračovala výstavou Adolfa Borna a dalších umělců v muzeu Kampa. A co nás tady nejvíce šokovalo? Víte, jakou má Šebestová barvu vlasů? Zrzavou? Kdepak, je blondýna. Vedle muzea se nachází tři kontroverzní plastiky miminek od Davida Černého, které nás uchvátily. Kromě mimin jsme našli i sochu visícího Sigmunda Freuda v Husově ulici, s názvem Viselec.

Následovala procházka přes Karlův most na Václavské náměstí, odkud jsme se vypravili na nádraží.

Děkujeme paní Košařové a paní Havlíčkové za skvělý výlet a kupu informací, kterou nás po celou dobu zásobovaly. Těšíme se na příští rok!