Nástěnka

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

Připravili jsme pro vás přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. Podrobnější informace a elektronická přihláška ZDE.

Global Classroom Partnership

 je jedinečný mezinárodní studentský projekt, do něhož jsou zapojeny střední školy z Velké Británie, Německa, Švédska, USA, Jihoafrické republiky, Austrálie a České republiky (Gymnázium Zlin – Lesní čtvrť). Více se o projektu dočtete zde nebo na Facebooku.

.

Aktuality e-mailem

Antispam

Články

Evropský den jazyků

2. 10. 2017 - Sára Petrásková, 5QB

Dne 26. 9. 2017 vyrazila celá naše skupina španělštiny 5QA a 5QB pod vedením paní profesorky Hany Martinkové na Evropský den jazyků, který pro širokou veřejnost pořádalo Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín.


Připraven byl velmi zajímavý a atraktivní program prezentující celou řadu zemí a kultur, a to od Belgie, Španělska a Kuby až po Nizozemí, Německo, Francii a Velkou Británii. Prezentace si připravovali samotní studenti v doprovodu nejrůznějších hostů, například mladých tanečníků latinskoamerických tanců či rodilých mluvčích. Připravena byla i Jazyková kavárna, kde jsme se od slečen ze Španělska a Francie dozvěděli jak spoustu zajímavostí o jejich kulturách a zemích, tak i o mezinárodním projektu Akropolis, do kterého jsou obě zapojeny, či Hudební klub, ve kterém bylo připraveno hned několik karaoke soutěží a zábavných aktivit pro veřejnost. Měli jsme také možnost shlédnout výstavu prací studentů TGM, zazpívat si na zábavné přednášce o španělské a latinskoamerické hudbě, zatančit na přednášce o Francii anebo si namalovat anglickou vlajku. A jelikož tématem letošního Dne jazyků na TGM byla hudba, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o hudbě celé řady evropských států. Veškerý program byl zakončen hudebním i tanečním koncertem v podání studentů gymnázia TGM. Evropský den jazyků je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku a slaví se každoročně již od roku 2001.