Nástěnka

 je jedinečný mezinárodní studentský projekt, do něhož jsou zapojeny střední školy z Velké Británie, Německa, Švédska, USA, Jihoafrické republiky, Austrálie a České republiky (Gymnázium Zlin – Lesní čtvrť). Více se o projektu dočtete zde nebo na Facebooku.

.

Aktuality e-mailem

Antispam

Články

Bücherwurm 2018

11. 4. 2018 - Kamil Prokůpek, 6XA

Soutěž v předčítání v německém jazyce se i letos vydařila.


Dne 27.3. se žáci sext pod vedením paní učitelky Košařové a žáci prvního ročníku pod vedením paní učitelky Silke Gester zúčastnili soutěže v německém jazyce Bücherwurm 2018 ve Vědecké knihovně v Olomouci.

Pro letošní ročník byla určena kniha EREBOS od autorky Ursuly Poznanski. V kategorii Kreativ naše gymnázium reprezentovali: Jakub Macek, Michal Berky, Jan Divila, Eliška Doležalová, Jan Forejtar, Anna Jašová, Markéta Křivánková, Kamil Prokůpek, Josefína Přecechtělová, Veronika Stružková a Tereza Střelcová. Na klavír doprovázela Kateřina Holíková a zvukovou stránku doplnila Karolína Skalková, obě ze 3. ročníku.

Přestože tato skupina letos neobhájila loňské první místo a musela se spokojit s místem druhým, odjížděla s pocitem maximálně odvedené práce.

V kategorii III. naši školu důstojně reprezentoval Vojtěch Palíšek z 1. A.

Všichni žáci si den s němčinou užili a vrátili se domů s krásnými zážitky. Speciální poděkování od sext patří paní učitelce Košařové za pomoc s dramatizací i paní učitelce Silke Gester za pomoc s německým textem.