2. 10. 2017 - RNDr. Tomáš Danielis

Súlovské skály v říji

Dne 26. 9. 2017 se 44 členná skupina žákyň a žáků zúčastnila jednodenního zájezdu do unikátního skalního města.


Letošní zájezd do slovenských hor se nám snažilo znepříjemnit počasí, ale nakonec nám vyšel úplně úžasný den jako stvořený pro turistiku.

Súlovské skály nás přivítaly chladným lehce mlhavým oparem, což pro výstup na hřeben bylo naprosto ideální. Z parkoviště na začátek hlavního hřebene nás čekalo převýšení 300 m, které jsme zvládli ve velmi dobrém tempu za 1 hodinu. Následně nás čekaly úžasné výhledy na podkovu hřebene Súlovských skal. Pro hřeben těchto krásných slepencových skal jsou typické krátké a strmé výstupy a sestupy, které rozhodně nejsou zadarmo.

Po třech hodinách pohybu v pestrém a členitém terénu jsme se rozdělili na 2 skupiny. Skupina „pohodáři – krajinkáři“ sešla zpět do obce a skupina „dravci – horalé“ pokračovala v delší cestě po hřebeni. Každopádně členové obou skupin si svůj okruh náležitě užili a byli naprosto spokojeni s charakterem místní krajiny a výhledy do okolí. Mohli jsme pozorovat vrcholy Beskyd, Malé Fatry, Javorníků či Vršatce.  Pro skupinu „dravci -  horalé“ bylo velkou odměnou poslech troubících jelenů v říji. Jedinci jdoucí na začátku skupiny měli dokonce to štěstí, že zahledli jednoho statného jelena v akci.

Závěrem nutno říci, že zájezd se povedl nejen díky úžasnému počasí a krásnému prostředí, ale především přístupu všech účastníků, kteří si zabalili na cestu kromě svačiny i výbornou a pohodovou náladu.

Za předmětové komise tělesné výchovy a zeměpisu děkujeme všem účastníkům a budeme se těšit na další společné akce.