30. 11. 2017 - Mgr. Leoš Zdráhal, Mgr. Jaroslav Machačík

Soutěž Junior Náboj 2017

V pátek 24. listopadu 2017 proběhlo na našem gymnáziu oblastní kolo 6. ročníku mezinárodní soutěže Junior Náboj 2017. V ČR tuto soutěž pro žáky základních škol pořádají organizátoři korespondenčního semináře MFF UK z fyziky pro ZŠ Výfuk. Cílem soutěže bylo vyřešit co největší počet matematických nebo fyzikálních úloh v průběhu 120 minut.


Ve Zlíně se do soutěžení zapojilo 14 týmů z okolních gymnázií a základních škol. Nejlépe si vedl tým „B“ z Gymnázia Kroměříž, který úspěšně vyřešil 32 úloh z celkového počtu 42 a v celorepublikovém pořadí skončil na 13. místě z celkového počtu 287 zúčastněných týmů. Na druhém místě se umístil tým složený z žáků kvarty A našeho gymnázia ve složení Natálie Holíková, Jitka Jemelková, Matěj Oškera a Antonín Pytela, kteří vyřešili 26 úloh a v celorepublikovém žebříčku se umístili na 35. místě (v mezinárodním pořadí se umístili na 58. místě z celkového počtu 686 týmů). Třetí místo obsadil tým „A“ z Gymnázia Kroměříž, který vyřešil 25 úloh.

 

Druhý tým z našeho gymnázia ve složení Ondřej Hladůvka, Lenka Pavlíková, Gabriela Polášková a Jakub Richter se umístil s 20 vyřešenými úlohami na 7. místě (v celorepublikovém pořadí na 106. místě).

 

V ČR si nejlépe vedl tým „B“ z Gymnázia Ústavní v Praze 8, který vyřešil 39 úloh, a na Slovensku tým „A“ ze Základní školy Ďumbierská v Banské Bystrici s 41 vyřešenými úkoly. Celkem se do soutěže zapojilo 686 týmů z České republiky, Slovenska a Polska

 

Všem soutěžícím gratulujeme k jejich výkonům!

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat také všem studentům našeho gymnázia, kteří se podíleli na opravování úloh a na administraci soutěže, bez jejichž pomoci bychom soutěž nemohli zorganizovat.