8. 10. 2018 - Vojtěch Palíšek, 2.A

Výměnný pobyt na partnerské škole v Německu

Ve dnech 15. až 21. září se patnáct žáků naší školy pod dozorem paní učitelky Janků a paní učitelky Fuchsové vydalo na cestu do Neznáma. Naše cesta začala v sobotu ráno na otrokovickém nádraží a končila v německém městečku Limbach-Oberfrohna.


Naše putování se neobešlo bez komplikací, protože vagon, ve kterém jsme měli cestovat z Prahy do Drážďan ve vlakové soupravě vůbec nebyl. Naštěstí jsme díky průbojnosti Frau Janků místa na sezení našli. Před naší cílovou stanicí začala být nervozita z našeho setkání s Němci téměř hmatatelná, a poté co jsme vystoupili z vlaku a uslyšeli němčinu našich hostitelů, objevilo se nemálo těch, kteří by to radši rychle otočili domů. Počáteční nervozitu a strach naštěstí brzy vystřídalo uklidnění i díky přívětivosti našich hostitelů. S nimi jsme poté strávili i neděli a měli tak možnost poznat místa, kam nás rodiny vzaly už samotné. Následující dny jsme vstávali se závistí vůči našim spolužákům doma, protože v Německu začíná škola vždy v 7:30. Aby toho nebylo málo, mají žáci v Německu vyučovací hodiny hodinu a půl. My však nechodili jen do školy, ale navštívili Drážďany, absolvovali prohlídku města Limbach-Oberfrohna nebo nakupovali v nákupním centru v Chemnitzu a mnoho dalšího.
Během celého týdne jsme se nejenom zdokonalili v němčině, poznali lépe Němce a jejich kulturu, ale také se více seznámili v naší české skupince. Zjistili jsme, že i profesoři jsou docela fajn a dá se s nimi bavit. A co je hlavní, už víme, že i Bašta krále Ječmínka může být delikatesa oproti jídlu v německé školní jídelně. Když jsme měli ve čtvrtek večer rozlučkovou oslavu, nechybělo mnoho, aby někomu neukápla slzička A tak myslím, že se všichni těšíme, až se příští rok s našimi Němci zase uvidíme a budeme moci spolu zažít další skvělý týden plný dalších zážitků.