KLOKAN 2019

11. 4. 2019 - Mgr. Veronika Novotná

V pátek  22. března se žáci a žákyně naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan.

Soutěží se napříč světadíly, v Evropě jsou do Matematického klokana kromě České republiky zapojeny např. Slovensko, Bulharsko, Polsko, Dánsko, Velká Británie, Maďarsko, Španělsko, Francie, Švýcarsko.

Soutěž má šest kategorií – Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet jsou kategorie pro základní školy a odpovídající třídy nižšího gymnázia, Junior a Student kategorie pro střední školy. V letošním roce se soutěže nezúčastnily sekundy, protože v době konání obě třídy absolvovaly lyžařský výcvikový kurz.  Do soutěže se naopak zapojili zájemci z řad maturitního ročníku.

       Na našem gymnáziu soutěžily:

  • primy  v kategorii Benjamín; zvítězil Michal Černý (109 b) z 1PA 
  • tercie a kvarty v kategorii Kadet; na prvním místě (96 b) se umístila Eliška Křeménková (115 b) z 4KA,
  • kvinty, sexty, 1. a 2. ročníky v kategorii Junior; zvítězila Jitka Jemelková (84 b) z 5QA
  • septimy, 3. ročníky  a  zájemci maturantů v kategorii Student; první místo (68 b) obsadil Kryštof Jasenský ze 7EB.

 

  KADET    
  PŘÍJMENÍ JMÉNO TŘÍDA BODY
1. Křeménková Eliška 4KB 115
2. Chmela Marek 4KB 114
3.-4. Kocián Tomáš 4KB 110
3.-4. Korček Jáchym Josef 4KA 110
5. Javora Lukáš 4KB 109
6. BUREŠ Matěj 3TA  108
7. Strouhal Martin 4KB 106
8. Váverka Tomáš 3TB 103
9. Rucki Daniel 4KA 100
10. Kocián Filip 4KB 96

 

  BENJAMÍN    
  Příjmení jméno Třída Body
1. Černý Michal 1PA 109
2. KŘEMÉNKOVÁ Veronika 1PB 103
3. Kučerová Kateřina 1PA 99
4.-6. Blahník Jakub 1PA 98
4.-6. Pethö David 2SB 98
4.-6. BLAHNÍK Tomáš 1PB 98
7. Marušák Jan 1PA 91
8. Kubicová Agáta 1PA 90
9.-10. HURTOVÁ Eliška 1PB 88
9.-10. ODSTRČILOVÁ Vanda 1PB 88

 

  JUNIOR    
  Příjmení Jméno TŘÍDA BODY
1. JEMELKOVÁ Jitka 5QA 84
2. Hartman Matyáš 5QB 83
3. VOJTA Jan 6XB 82
4. BEDNAŘÍKOVÁ Nella 2B   81
5. NEDBAL Tomáš 6XB 79
6.-8. OŠKERA Matěj 5QA 78
6.-8. KNÁPEK Jaroslav 6XB 78
6.-8. KUČEROVÁ Hana 2B   78
9.-13. BARTÍK Filip 5QA 77
9.-13. JAVORA Jiří 6XB 77
9.-13. TRÁVNÍKOVÁ Laura 6XB 77
9.-13. MACH Daniel 1.C 77
9.-13. ZEMAN Vojtěch 1.C 77

 

  STUDENT    
  PŘÍJMENÍ JMÉNO TŘÍDA BODY
1. Jasenský Kryštof 7EB 68
2. Turza Tomáš 4B 67
3. Pastyříková Nela 7EB 61
4. Turňa Jakub 4B 60
5. MACEK Jakub 7EA  58
6.-8. LÁTAL Martin 3.A 57
6.-8. TRČALA Matyáš 3.B 57
6.-8. Tůma Ondřej OA 57
9.-10. BERKY Michal 7EA  56
9.-10. Tichý Václav 4A 56