2. 5. 2019 - Mgr. Ivana Ročková

Španělština - Celostátní kolo a Dita Kubalčíková ze 4.A

Dita Kubalčíková ze třídy 4.A se umístila na 4. místě v celostátním kole v Konverzační soutěži ve španělském jazyce a jen 0,5 bodu ji dělilo od 3. medailové pozice.


V Institutu Cervantes v Praze se 26. dubna 2019 konalo ústřední kolo 29. ročníku Konverzační soutěže ve španělském jazyce. Zúčastnili se ho studentky a studenti SŠ z celé republiky, kteří vyhráli v krajských kolech. Dita skončila na krásném  4. místě v II. kategorii.

 

Soutěž probíhala ve třech kategoriích: SŠ I – do tří let výuky španělštiny (úroveň B1), SŠ II – nad tři roky výuky španělštiny (úroveň B2), SŠ III pro bilingvní studenty (úroveň C1-C2).

 

Studenti museli prokázat své znalosti v poslechu, porozumění psanému textu a poté v rozhovoru se členy poroty. Ti hodnotili jak komunikativní, tak jazykovou stránku mluveného projevu.

 

Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnili J.E. p. Angel LOSSADA TORRES QUEVEDO, velvyslanec Španělska v ČR, J.E. pí. Rosaura Leonora RUEDA GUTIERREZ, velvyslankyně Mexika v ČR, a další představitelé diplomatických misí Iberoamerických zemí v ČR a dále ředitelka Institutu Cervantes Luisa Fernanda.

 

Ditě gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v životě a dalším studiu!

 

Diti, velké díky za reprezentaci našeho GYMZLu ;)!

 

¡ENHORABUENA Y MUCHAS GRACIAS!