14. 5. 2019 - Mgr. Tereza Indrová, Nikole Reiser 1C

Bücherwurm 2019

26. 3. 2019 se konala německá soutěž Bücherwurm v Olomouci. Úlohou soutěžících bylo přečíst krátký úryvek z německé knížky, pokud možno s co nejlepší výslovností a výrazným přednesem. Zkrátka číst tak, aby se ostatní nenudili. Letos byla zvolena kniha Die erstaunlichen Abenteuer…, díl první − Mein kaputtes Königreich od Finn-Ole Heinricha. Kniha dokonce vyšla i v českém překladu a jeho autorka Kateřina Klabanová za něj byla nominována na tzv. Zlatou stuhu, která se uděluje za výrazný přínos pro literaturu pro děti a mládež


Naši školu reprezentovali tři žáci − Petra Šikudová z 4KA (kat. nižší gymnázium); Jonáš Turňa (kat. vyšší gymnázium) a Nicole Reiser (kat. rodilý mluvčí), oba z 1.C. Soutěžící přijelo podpořit dalších 14 studentů z naší školy, kteří vše sledovali z publika.

Z našich soutěžících zvítězila Nicole Reiser, a to v kat. 5 s celkovým počtem 153 bodů. Zmiňme také úspěch její sestry Melanie Reiser, která chodí na jednu zlínskou ZŠ a skončila druhá s počtem 141 bodů. Oběma sestrám velmi gratulujeme!

Všichni vítězové obdrželi pozvánku do Goethe-Institutu (GI) v Praze, kde budou mít možnost nahlédnout do zákulisí této velké kulturní instituce. Cesta vítězů do GI Praha je naplánována na 19. 6. 2019.