13. 6. 2019 - Kateřina Skybová 7EA

Další zlato v projektu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu

Ve dnech 15. - 18. 5. 2019 se naše čtyřčlenná skupina ve složení: Kateřina Skybová, Eliška Doležalová, Eliška Vlková a Jan Vlk zúčastnila historicky „První ostré zlaté expedice na vodě“, a to na řece Sázavě.


Cesta vlakem ke startu naší expedice byla dlouhá, ale nestěžovali jsme si. Když jsme viděli déšť a sychravo, které venku panovalo, byli jsme rádi, že jsme v suchu a teple. Poté, co jsme dorazili a seznámili se s vodáckým instruktorem, začal silný déšť. Proto jsme ve spěchu skočili do neoprenů a pláštěnek a vyrazili vstříc sázavským proudům. 
Během 4 - denní expedice jsme projeli snad všechny podnebné pásy. Zatímco první dva dny jsme se třepali zimou, a jediné neopreny nás v těchto arktických podmínkách alespoň částečně chránili, poslední den nás již spalovalo saharské slunce a my měli sotva chuť pádlovat. 
Náš výlet byl bohatý nejen na jezy, které jsme sjeli úspěšně až na jeden, kdy jsme měli ženu přes palubu, ale také jsme se kulturně obohatili a zavítali například na hrad Český Šternberk.

Touto expedicí, jako celým projektem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) se nám utvrdilo, že stojí za to zkoušet nové věci a překonávat překážky. A to i za nepříznivého počasí!

Rádi bychom poděkovali našemu vodáckému instruktorovi za hladké sjezdy jezů a kontrolu, plujeme-li stále tím správným směrem po proudu řeky. A hlavně našim hodnotitelům a vedoucím, panu Mgr. Miroslavu Fliegerovi a Mgr. Pavle Fuchsové, bez kterých bychom takové zážitky těžko získávali.