25. 6. 2021 - Nela Novotná 1.A

Výsledky soutěže Bücherwurm (Knihomol) 2021

Goethe Institut Praha ve spolupráci s Vědeckou knihovnou v Olomouci zveřejnil výsledky letošního ročníku německé nonsensové poezie.


Jak jsme před časem informovali, naše skupina se rozdělila do tří týmů a každý tým zpracoval vybranou báseň kreativním a originálním způsobem. Všechny tři výtvory se poté sjednotily do jednoho videa. Po odeslání našeho díla už jsme jen netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků. Napětí v hodinách zvyšoval i fakt, že studenti a studentky Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť obsazovali první místa v předešlých ročnících této soutěže. Překvapilo nás, že pořadatelé naše video nečekaně rozdělili na tři části, a hodnotili tak každou báseň zvlášť. A jak to všechno dopadlo? Na krásném šestém místě se umístil tým s básní Der Kühlschrank se 103 body. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesl tým Die fliegende Kaffeemühle s pěknými 124 body. A nádherné 1. místo získal tým Die Nachkommen s úžasnými 133 body - Michal Zavadil, Monika Mončeková, Lucie Turečková, Veronika Garguláková a Nela Novotná. Gymzl tedy zůstává ve vedení i nadále.

Za zmínku určitě stojí i práce režisérské skupiny (David Eichner, Nela Novotná, Michal Zavadil) a poděkování naší paní učitelce Soni Košařové, bez které bychom takto neuspěli.