11. 9. 2013 - Gabriela Holeňáková 3.A

Beseda s profesorem Petrem Piťhou

V pátek 6.září 2013 proběhla na naší škole beseda s profesorem Petrem Piťhou. Tento muž je známý především díky funkci ministra školství, kterou zastával v letech 1992-1994. Hlavně je to ale katolický kněz, lingvista a pedagog.

Besedy se zúčastnila spousta žáků a převládala přátelská nálada. Nejprve se nám pan Piťha krátce představil a poté nás vyzval, abychom se ptali na vše, co nás zajímá. Dotazy se týkaly nejrůznějších témat. Od kněžského působení, přes politiku a školství, až k jeho názorům na součastný stav výchovy dětí.  Pan Piťha výborně odpovídal na všechny dotazy bez jakéhokoliv problému a s určitým nadhledem nám objasnil i součastné problémy školství.


Ke konci nám ještě představil některé ze svých knih, za které získal i řadu ocenění, a také nové pamětní medaile, vyrobené k výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, které sám navrhl. Tuto velmi příjemnou besedu zakončil povzbudivým slovem a krásným gestem, které učinil úplně na závěr a to tím, že kytici, kterou dostal na poděkování, věnoval spolu s pozdravem nemocné babičce jedné ze zúčastněných dívek.

Za tuto besedu mockrát děkujeme především panu Miroslavu Fliegerovi.