22. 6. 2017 - RNDr. Tomáš Danielis

Vodácký kurz Wildalpen - Salza

Největší skupina žáků (v počtu 79) se v čase sportovních kurzů zúčastnila vodáckého výcviku na vyhlášené perle rakouských řek.


Letošní ročník můžeme považovat za obzvláště povedený, k čemuž jednoznačně přispěl téměř ideální souhrn více faktorů. Nejpodstatnějším faktorem bylo stabilní počasí, které v Alpách není vždy dopředu dané:-). To, že nám v pondělí odpoledne trochu sprchlo a zabouřilo a v pátek v noci a ráno lehce popršelo, bereme jako normální alpské počasí :-). Ve zbývajících dnech bylo ale slunečno a teplo, které tam dlouho nepamatujeme. Další faktor byl vodní stav, který byl pro začátečníky jako stvořený. Jednoznačně velmi podstatný faktor byl nesmírně pozitivní přístup žáků k výcviku. Sice po prvním dnu byli někteří členové rozpačití ze spousty věci: voda teče a má sílu, je studená, lehký deštík není překážkou výcviku a plavání v řece je povinné, večeře není nachystaná, gril se sám neroztopí, nádobí se samo neumyje a neuklidí….

Samozřejmě nejdůležitější věcí na kurzu bylo se naučit jet rovně, umět zastavit a zahnout, což všichni pochopili během úterní etapy, kde nám lehce zvýšil handicap protivítr, který donutil žáky pádlovat, i když se chtěli jen vézt po řece (jinak couvali) :-) . Tento trénink následně ocenili v dalších dnech, kde všichni výkonnostně poskočili úžasným způsobem.

Celkový pobyt v campu žáci vyšperkovali sedánky s písní a kytarou v časech podvečerních. Samozřejmě je nutno podotknout, že v úvodních večerech byli někteří jedinci naprosto konsternováni z omezeného dosahu wifi či nestability signálu a následně z nedostatku zásuvek na nabití telefonu. Dokonce jakýsi zoufalý člen skupiny řešil nabití telefonu odpojením campového automatu na nápoje za trochu většího protestu správce campu:-). Přesto se nakonec většina účastníků dokázala oprostit od těchto věcí a výcvik si zpestřit společnými večery.

Na závěr musíme konstatovat, že letošní kurz patřil mezi opravdu TOP kurzy za posledních několik let, protože při výcviku se nikdo nezranil, neonemocněl a počet plavajících lodí byl naprosto zanedbatelný.

Všem účastníkům děkujeme za parádní kurz a budeme se těšit na další společné akce.

 

Průběh a atmosféru kurzu si můžete prohlédnout na následujících fotkách a videích:

https://www.zonerama.com/gymzl-tvkurzy/Album/3239004