28. 6. 2017 - RNDr. Eva Pomykalová

Poznávací zájezd Švédsko

 Ve dnech 16. 6. - 24. 6. se 52 žákyň a žáků prvních ročníků a kvint v doprovodu tří vyučujících zúčastnilo poznávacího zájezdu CK Skandia – Czech tour do Švédska se zastávkou v Kodani. Ve dnech 16. 6. - 24. 6. se 52 žákyň a žáků prvních ročníků a kvint v doprovodu tří vyučujících zúčastnilo poznávacího zájezdu CK Skandia – Czech tour do Švédska se zastávkou v Kodani.


Během devíti dnů si všichni užili krásnou švédskou přírodu, seznámili se s tradicemi a zvyky švédského království, poznali kraje Skåne a Småland, navštívili tři největší švédská města – Stockholm, Göteborg a Malmö a hlavní město Dánska Kodaň.

Cestou do Stockholmu se účastníci zájezdu zastavili v Drottningholmu – sídle královské rodiny. Ve Stockholmu navštívili městskou radnici, kde se každoročně uděluje Nobelova cena, viděli střídání stráží s živou vojenskou hudbou, královskou zbrojnici a korunovační katedrálu. Závěr výletu do Stockhollmu patřil návštěvě Vasa muzea, které ukrývá světový unikát – válečnou loď ze 17. Století.

V Göteborgu byli žáci a žákyně v muzeu Volvo, Universeu – přírodovědně-technické expozici, Lisebergu – zábavním parku, prošli se lesoparkem, aby uviděli losa, zajeli na Saltholmen - slané místo připomínající malé Norsko.

V Malmö bylo centrem pozornosti technické muzeum.

Některá další pozoruhodná místa z programu zájezdu: město Jönköping a v něm muzeum zápalek, město Huskvarna s muzeem Husqvarna, městečko Gränna se skanzenem a ruční výrobou lízátek, ostrov Visingsö uprostřed jezera Vättern, Dumme Mosse – přírodní rezervace.