6. 10. 2017 - Iveta Lognierová 3C

Spousta zábavy se Sasy

V sobotu 9. září 2017 jsme ve Zlíně společně s paní profesorkou Košařovou a Černotíkovou přivítali skupinu 14 německých kamarádů z partnerské školy v Limbachu-Oberfrohně.

Byl to pro nás po loňském pobytu v Německu už druhý týden s německými kamarády, kdy jsme měli možnost vyzkoušet si svoji němčinu, a tentokrát také roli průvodce naším městem a blízkým okolím. 

Poté, co jsme si naše kamarády vyzvedli na zlínském nádraží, nás čekalo jejich ubytování a večer strávený s rodinou.


 Následující den, který se odehrál v režii hostitelských rodin, si naši hosté nasbírali spoustu zážitků jak při rodinném programu, tak na výletech za krásného počasí. V pondělí jsme se i přes studijní volno všichni potkali ve škole, odkud jsme vyrazili do zlínské ZOO. Po prohlídce nás čekal společný oběd v restauraci a kvůli špatnému počasí jsme náš program bohužel ukončili dříve. Úterní dopoledne jsme strávili poznáváním naší školy, hraním her a sportovním utkáním. Po obědě jsme společně odjeli do města, navštívili jsme Muzeum jihovýchodní Moravy, kde jsme se dozvěděli o historii obuvnictví a principu Baťa. Následoval interaktivní program o zlínské architektuře, během kterého jsme všichni přemýšleli, a odměnou nám byl návrat do dětských let, kdy jsme si stavěli domy z kostek. Nabitý den jsme ukončili prohlídkou budovy 21.

Ve středu jsme se vydali na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, prohlédli jsme si Dřevěné městečko a po krátké túře na Radhošť jsme spatřili sochu Radegasta.

Poslední den jsme strávili ve škole, kde jsme zpracovávali naše zážitky, nabité poznatky a fotografie do podoby prezentací. Následovalo několikahodinové volno, ve kterém jsme se rozhodli vzít naše německé kamarády společně na lasergame. V podvečer nás čekala rozlučková párty, kde pro nás byla přichystaná spousta dobrého jídla a kde jsme se setkali s rodiči a zástupci školy. Promítli jsme si vytvořené prezentace a všichni jsme byli obdarováni stejnými tričky na památku a Němci i výtečnými lázeňskými oplatky.

Děkujeme statutárnímu městu Zlín, které prostřednictvím Fondu pro mezinárodní styky statutárního města Zlína podpořilo finančním příspěvkem tuto týdenní výměnnou akci..

Wir haben eine tolle Woche verbracht!