19. 12. 2017 - Ing. Miroslava Smržová

Úspěch v celostátním finále Robosoutěže 2017 pro SŠ

V pátek 15. 12. 2017 se konalo finále Robosoutěže 2017 pro SŠ, pořádané FEL ČVUT v Praze, kde náš GZ-Team ve složení Jaroslav Knápek, Zbyněk Cypra a Jiří Javora obsadil krásné 4. místo.


Soutěžním úkolem bylo postavit a naprogramovat LEGO robota tak, aby na soutěžní dráze v limitu 90 s sesbíral barevné míčky a podle barvy je umístil do terče. Každý správně umístěný míček znamenal zisk bodů. Soutěž byla organizována jako vzájemný zápas dvou robotů na dvou identických hřištích. Vítězný robot postupoval pavoukem až k prvním místům v soutěži.

Úloha byla konstrukčně velmi náročná a doplatilo na to několik favorizovaných týmů, které vypadli ze soutěže velmi záhy. Robot našeho týmu jezdil a umisťoval míčky do terče velmi spolehlivě a rychle, přesto se ani on nevyvaroval dvou drobných chyb. V těžkých soubojích nakonec vybojoval krásné 4. místo.

Robot našeho týmu si může připsat jedno krásné prvenství. Jako jediný mezi všemi roboty byl schopen umístit do terče všechny míčky a to navíc v nejrychlejším čase ze všech.

GZ-Teamu složenému z žáků 5QB blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Průběh celé soutěže najdete na videu: https://www.youtube.com/watch?v=h_CWAuavADU