12. 4. 2018 - Dr. Silke Gester

Regionální kolo debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert International poprvé na naší škole

Dne 20. března 2018 hostilo naše gymnázium poprvé regionální kolo debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert International (JdI). Kromě našich studentů se debat zúčastnili zástupci gymnázií z Uherského Hradiště a Kroměříže. Naši školu reprezentovaly Klára Otáhalová (3.B),  Lenka Krejčí (3.C) a Terezie Kučíková (3.D).


Všichni mladí debatující byli dobře připraveni a hosté (členové debatních klubů jednotlivých škol, učitelé a jiní diváci) měli možnost sledovat celkem dvě zajímavé debaty na nelehké téma: Mají být na českých školách prováděny pravidelné neohlášené drogové kontroly?

Porotci měli rozhodnout, kdo postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat ve dnech 12. - 13. dubna 2018 v Praze na Goethe Institutu, avšak neměli to vůbec lehké. Nakonec porota rozhodla o vítězství debatujících z Uherského Hradiště, avšak našim reprezentantkám přesto patří obrovský dík za jejich úsilí a přípravu. Kromě toho děkujeme Terezce Matulíkové (4.A) a Petře Stolaříkové (8OB), které naše reprezentantky připravily, Dominku Kruyerovi (2.A) za práci časomíry a studentům německého jazyka ze skupiny 1.ABCD, díky nimž celá akce proběhla tak hladce, že se naši hosté shodli na tom, že se už teď těší na další ročník debatní soutěže u nás ve Zlíně.        

Na právě probíhající republikové finále této mezinárodní soutěže se vypravila i naše lektorka paní Silke Gester v roli porotce, a s ní i zástupci našeho debatního klubu, aby načerpali ty nejkvalitnější zkušenosti.