27. 6. 2018 - Kateřina Sedmerová, 2C

Turistický kurz v Krkonoších

Ve dnech 18. 6. – 22. 6. 2018 jsme se zúčastnili letního turistického kurzu v Krkonoších.


Naše cesta začala na vlakovém nádraží ve Zlíně, odkud jsme se za pomoci čtyř vlaků a autobusu dopravili do 360 km vzdáleného Špindlerova Mlýna. Již po příjezdu většina z nás pochopila, že méně je někdy více a že brát s sebou na hory patery kalhoty se nevyplácí. Obzvláště pak, pokud od autobusu na boudu urazíte více než kilometr.

Následujícího dne ráno nás čekal výstup na nejvyšší horu České republiky- Sněžku. I když nám počasí přálo, někteří z nás byli za čepici a dvě vrstvy oblečení velmi vděční. Při zpáteční cestě jsme pak sešli do údolí Bílého Labe, kde vyvěrá i stejnojmenná řeka.

Třetí den jsme se vypravili na túru k prameni Labe. Cestou jsme viděli například Sněžné jámy, ve kterých se celoročně drží sníh, nebo jsme se kochali krásnými výhledy do Labského dolu.

Na závěr našeho pobytu nám učitelé připravili jednoduchou procházku do Špindlerova Mlýna, u které mnozí ocenili především možnost zpáteční cesty hromadnou dopravou a blízkost obchodů.

Neodnášíme si však pouze vzpomínky na krásná místa, ale i na hezké chvíle osobního volna strávené zpěvem s kytarou, hraním mariáše nebo prostým povídáním na pokoji.

Závěrem bych si dovolila použít, i když trochu upravená, slova jedné nejmenované učitelky: "Bylo to krásné. Štěstí, že jsme to šli pěšky."