4. 2. 2019 - Mgr. Jaroslav Machačík, Mgr. Jan Švarc

Projekt IKAP

Ve dnech 28.-30. ledna 2019 se třída 5QA zúčastnila prvního bloku aktivit v rámci projektu „Implementace krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání“, který realizuje Zlínský kraj ve spolupráci se SPŠ Otrokovice, Gymnáziem Otrokovice a Gymnáziem Zlín – Lesní čtvrť.


Již v průběhu podzimu byli žáci rozděleni do 6 pracovních skupin.  Vybraní žáci ze všech tří zapojených škol se v pondělí a ve středu setkali na SPŠ v Otrokovicích, kde začali pracovat na tvorbě výukových pomůcek vztahující se k přírodovědnému, technickému a environmentálnímu vzdělávání, například funkční 3D tiskárnu, vzorky pro práci s elektronovým mikroskopem nebo modely elektroinstalace domu, pro výuku BESIPu či k využívání obnovitelných zdrojů energie.

V úterý jsme se zúčastnili exkurze ve firmě ELKO-EP v Holešově, která se zabývá výrobou součástek a zařízení pro inteligentní domácnosti a „chytré domy“. Poté jsme se přesunuli do ostravského planetária Jana Palisy, kde pro nás byla připravena prohlídka místního experimentária a cca. hodinový program o cestování ve vesmíru.

Projektová setkání budou pokračovat v červnu 2019.