26. 2. 2019 - Mgr. Pavel Dlouhý

Naše gymnázium po roce opět přivítalo zahraniční stážisty

Na základě pozitivní zkušenosti z minulého školního roku jsme na našem gymnáziu opět přivítali zahraniční vysokoškoláky, kteří do České republiky zavítali v rámci projektu Edison. Celý projekt připravila ve spolupráci s vedením školy mezinárodní studentská organizace AIESEC (http://aiesec.cz/pro-skoly/).


Pětičlennou skupinu tvořily čtyří dívky, Carissa Velda z Indonésie, Diana Yatsyshyn z Ukrajiny, Meihua Kuang a Wang Pin-Wen z Číny, které doplňoval Shako Mosia z Gruzie. Těchto pět mladých lidí zavítalo na dobu šesti týdnů do České republiky, aby poznali, jak se žije (nejen studentům) v naší zemi. Poslední týden pobytu strávili na naší škole.

Stážisté zde působili od pondělí 18. února do pátku 22. února. Na úvod je přivítal ředitel školy RNDr. Jan Chudárek a poté následovala prohlídka školy. Skupina celý týden trávila v době vyučování svůj čas ve třídách vyššího i nižšího gymnázia, kde našim studentům prezentovali svou zemi a vedli se žáky diskuse o aktuálních tématech. Veškerá komunikace probíhala v anglickém, případně ruském jazyce.

Ze strany našich učitelů i žáků byl celý projekt hodnocen velmi pozitivně. Přítomnost stážistů v hodinách angličtiny, ruštiny, společenských věd, zeměpisu a dalších předmětů přinesla před jarními prázdninami vítané oživení a náboj.

Vedení školy děkuje také pětici našich studentů a jejich rodinám, kteří po celý týden nezištně poskytovali útočiště našim stážistům a vytvořili jim rodinné zázemí. Bez jejich pomoci bychom tento unikátní projekt nemohli realizovat.