27. 6. 2019 - RNDr. Tomáš Danielis

Vodácký kurz Wildalpen - Salza

Největší skupina žáků, v počtu 84, se v čase sportovních kurzů zúčastnila vodáckého výcviku na vyhlášené perle rakouských řek.


Vodácký kurz vždy záleží na několika základních elementech: dobré počasí, příznivý vodní stav a pozitivní přístup žáků.

Nechci se rouhat, ale musím konstatovat, že letos vše vyšlo opět báječně. Sice nám občas odpoledne či večer zabouřilo a zapršelo, ale to je v červnu v Alpách celkem normální.

Hned na úvod musím vyzdvihnout velmi pozitivní přístup žáků k výcviku. Po úvodním výcviku v kempu byla většina žáků celkem překvapena jakou má řeka sílu, i když neteče nijak dravě. Prostě teče jen trochu z kopceJ. V tu chvíli pochopili, že tu nejsou na plážové dovolené, ale musí trochu máknout a hlavně musí na lodích dobře spolupracovat. Jak se říká, na vodě se poznávají charaktery lidí. Druhý den, když jsme nastoupili na etapu, tak zpočátku se někteří ještě hledali, ale postupem času se obdivuhodně zlepšovali. Některé děvčata měla zpočátku obavy, zda to silově zvládnou, ale během úvodní etapy velmi dobře pochopily, že tento typ řeky není ani tak o síle, ale o technice a spolupráci a vše perfektně zvládaly.

Na čtvrtek a pátek nám déšť lehce zdvihnul stav vody a tím se řeka lehce zrychlila, což nádherně změnilo charakter sjíždění.

Musím a chci říci, že všichni výkonnostně poskočili úžasným způsobem a prokázali chuť se něco nového učit.

Kromě samotného výcviku bylo báječné na účastnících pozorovat, jak tráví společný čas při vaření, grilování, mytí nádobí, nakupování,… a vůbec k tomu nemusí být pořád online. Někteří zjistili, že čas strávený face to face opravdu není vůbec špatný.

K pohodové atmosféře kurzu přispěly i velmi povedené večerní hudební a taneční chvilky.

Na závěr musíme konstatovat, že letošní kurz patřil mezi další TOP kurzy a k tomuto jednoznačně přispělo i to, že se nikdo nezranil či neonemocněl a počet plavajících lodí byl naprosto zanedbatelný.

Všem účastníkům děkujeme za parádní kurz a budeme se těšit na další společné akce.

Průběh a atmosféru kurzu si můžete prohlédnout na následujících fotkách a videích:

https://www.zonerama.com/gymzl-tvkurzy/Album/5404092