28. 6. 2019 - PhDr. Pavel Neradil

Boulder finále v Praze

Dne 17. 6. 2019 se konalo celostátní semifinále a finále v boulderovém lezení na umělé stěně. Závody se konaly na Výstavišti Holešovice v Praze.

Dne 17. 6. 2019 se konalo celostátní semifinále a finále v boulderovém lezení na umělé stěně. Závody se konaly na Výstavišti Holešovice v Praze. Cesta do semifinále a finále nebyla jednoduchá. V celorepublikovém měřítku se podařilo do této sportovní aktivity zapojit 7 krajů ČR, 7 spolupracujících lezeckých center a téměř 1200 závodníků z II. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Do pražského semifinále a finále postoupilo celkem 100 dětí (50 holek, 50 kluků), které zvítězily ve svých krajích. Naše škola zanechala velmi dobrý dojem. V pořadí škol obsadilo naše gymnázium 12. místo z 36 zúčastněných škol (holky i kluci). V semifinále byla velmi úspěšná naše žákyně Hana Fojtíková ze třídy 4KB a obsadila 3. místo v kategorii holek. Toto umístění ji posunulo do závěrečného finále mezi posledních 8 závodnic. I zde si vedla Hana skvěle a obsadila celkové 4. místo v celorepublikovém měřítku. Závody probíhaly v krásném prostředí, bezvadné atmosféře, s úchvatnou diváckou kulisou a s nezbytným napětím. Finále bylo závodem se vším všudy. Veškerou atmosféru umocňoval výborný komentátor, který nás provázel celým dnem. Všichni finalisté (holky, kluci) obdrželi závodní trička, která dodala firma Decathlon. Haně Fojtíkové blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci a krásné umístění. Nejen Haně, ale také všem ostatním závodnicím a závodníkům, kteří reprezentovali naší školu, náš kraj a podali velmi pěkné sportovní výkony. Jmenovitě: