23. 1. 2020 - Tereza Gajdošíková, Adéla Korvasová – 3.C

Workshop pro debatování v německém jazyce JdI (Jugend debattiert International) na Základní škole Kvítková

V pátek 17.  ledna 2020 zavítali studenti NJ třetích ročníků spolu s paní profesorkou Silke Gester na svou bývalou základní školu Kvítkovou. Pro žáky devátých tříd si připravili workshop, týkající se debatování v německém jazyce.


Po jako vždy příjemném přivítání paní učitelkou Danielou Kratinovou jsme společně zamířili do třídy a workshop mohl začít. S deváťáky jsme se nejprve sblížili pomocí her, poté ale už přišel čas na samotnou debatu. Žákům byla představena její struktura, způsob, jak správně a efektivně argumentovat a samozřejmě měli také možnost vyzkoušet si argumentaci na vlastní kůži.

Nutno podotknout, že všichni žáci byli opravdu šikovní a ke konci programu jsme si vyslechli argumenty a názory na aktuální témata: zda by se mělo povolit používání telefonů ve výuce a zda by měla tělesná výchova být v rozvrhu zahrnuta hned 5x týdně.

Čas se chýlil ke konci a my jsme se proto museli rozloučit. Jednalo se ale teprve o první část workshopu. V nejbližší době zavítáme na ZŠ znovu a žáky dovedeme mj. k mikrodebatě.

Věříme, že si s námi žáci workshop užili a kdo ví? Třeba je právě mezi nimi budoucí finalista debatní soutěže JdI (Jugend debattiert International).