10. 2. 2020 - Ing. Miroslava Smržová

Robotiáda 2020

Z největší robotické soutěže v ČR jsme přivezli 2 první místa a 1 druhé místo.


7. 2. 2020 se v Brně ve VIDA! Science centru konala největší robotická soutěž v ČR s mezinárodní účastí. Více než 170 týmů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Ukrajiny bojovalo o vítězství v 7 soutěžních disciplínách. Jednalo se o soutěžní disciplíny: jízda po čáře; autonomní či dálkově řízená "záchrana" plyšového medvěda; sprint (LEGO a NeLEGO); Freestyle a Freestyle WeDo.

Naši školu reprezentovalo 21 žáků, rozdělených do 6 týmů (týmy mohly být až čtyřčlenné).

GZ team ve složení Jaroslav Knápek, Jiří Javora (oba 7EB), Jan Vlk (8OA), Tomáš Pastuszek (2SA) zvítězil v soutěžní disciplíně Čára v kategorii SŠ. Jednalo se už o několikáté vítězství v této disciplíně v řadě. Je o to cennější, že kluci jedou do soutěže pokaždé s jinou konstrukcí robota a jiným programem.

Druhé místo v soutěžní disciplíně NeLego sprint obsadil WZM team – Jakub Frgal, Lukáš Zuzaník (oba 5QA) a Vítek Němeček (6XA).

První místo v disciplíně Freestyle získal tým Discindo Universio ve složení Tomáš Blahník, Adam Jirkovský, Jáchym Hubáček (2SB) a Jakub Blahník (2SA). Freestyle je disciplína, jejímž úkolem je představit, co tým naučil svého robota a během 2 hodin ho také předvést návštěvníkům a odborné porotě. Naši sekundáni postavili robota, který z mléka a kakaa vytvořil chutný nápoj.  Podařilo se jim nejvíce zaujmout porotu i diváky a v kategorii pro ZŠ vyhráli.

Pochvalu si zaslouží i tým Gymzláci – Adam Baťa a Zuzka Jonášková ze sekundy. V disciplíně čára pro ZŠ v těžké konkurenci obsadili 21 místo. Věříme, že budou důstojnými následovníky GZ – teamu.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Více informací, kompletní výsledky, videa, fotky, záznamy ze soutěží najdete na www.robotiada.cz