24. 2. 2020 - Mgr. Pavel Dlouhý

Krajská konference ENERSOL 2020

Ve Střední průmyslové škole Otrokovice se v pátek 21. 2. 2020 setkali žáci středních škol, aby zde představili své práce s ekologickou tematikou v rámci projektu ENERSOL 2020. 

 


O postup do celostátního kola, které proběhne koncem března v Hradci Králové, usilovaly práce na témata úspory v bydlení, snižování emisí v dopravě, obnovitelné zdroje energií a v současné době velmi diskutované téma hospodaření s vodou. Mezi soutěžícími měla zastoupení i naše škola, kterou reprezentovala dvě družstva  v kategorii Enersol a inovace.

Velmi úspěšná byl dvojice Valentýna Kovaříčková a Karolína Lanšperková z 1.C, které svou prací "ZÁZRAK Z MOŘE BUDOUCNOSTI" obsadily 2. místo a probojovaly se do celostátního kola. Tématem jejich práce byly mořské řasy a jejich využití nejen v nejbližší budoucnosti.

Pochvalu zaslouží také další tým - trio ze třídy 2.A: Kateřina Trčková, Anna Vodičková a Jan Staněk, kteří se ve své práci "Solární energie – výroba a využití na GYZL" zabývali myšlenkou využití sluneční energie a instalací solárních panelů na našem gymnáziu. 

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy.