14. 4. 2020 - RNDr. Jana Úlehlová

Nadstandardní úspěch žáků naší školy v Prezentiádě 2020

Prezentiáda je soutěž o tom, jak poutavě zpracovat zadané téma, vytvořit elektronickou prezentaci a pak ji zajímavě verbálně představit před publikem a hodnotící porotou.


Naše škola se do soutěže zapojuje každoročně, ovšem letos vzhledem k uzavření škol byla krajská kola soutěže zorganizována mimořádně pomocí on-line prezentování přes internet ve spolupráci s Microsoftem a MS Teams. Změněný formát Prezentiády byl pro soutěžící velkou výzvou! Velmi chválíme žáky naší školy za to, že se nezalekli a nový formát soutěže si chtěli i tak vyzkoušet.

Do krajského kola soutěže postoupili:

tým Celí žhaví: Vojtěch Slíva, Marie Kučerová a Michaela Andrýsková (všichni ze 2.A)

tým Ca$hanátoři: David Janoš a Daniel Mimochodek (oba z 1.A)

Soutěžní týmy si připravily svoji prezentaci na jedno ze soutěžních témat – Jak si (ne)podělat život. Vzhledem k novému formátu si museli poradit s jiným způsobem odevzdávání práce ale především s jinou formou prezentování, nikoliv před publikem, ale před monitorem počítače. Také museli zvládnout instalaci a orientaci v aplikaci MS Teams.

Oba naše týmy v tomto směru odvedly skvělou práci! A pozor – týmu Celí žhaví se podařilo probojovat do celorepublikového finále, velká gratulace pro Vojtu, Marušku i Míšu!

Viz https://prezentiada.cz/novinky/2479

Finále soutěže je přesunuto z dubnového termínu až na září, kdy se soutěžní týmy, doufejme, setkají již osobně. Našim úspěšným žákům ještě jednou gratulujeme za reprezentaci naší školy a těšíme se, že potvrdí své kvality i v dalším celorepublikovém kole v Brně!

Předmětová komise Informatiky