30. 6. 2020 - Dr. Silke Gester

Republikové kolo debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert International

Dne 29. června 2020 se konalo online republikové kolo debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert International (JdI).


Není snad žádná jindy pravidelná akce v tomto školním roce, které by se Covid-19 netýkal. Toto platí i pro mezinárodní debatní soutěž v německém jazyku Jugend debattiert International (JdI).

Zatímco v jiných letech soutěž na národní úrovni začíná v druhém pololetí regionálním kolem, po kterém následuje republiková kvalifikace, semifinále a finále, se letos nic takového nemohlo realizovat. Nyní se ale stihlo na konci června ještě organizovat republikové kolo, tentokrát jako otevřená soutěž, na které Tereza Koutná (7EA) a Matěj Oškera (6XA) reprezentovali naše gymnázium.

Akce se odehrála 29. června 2020 online přes Zoom, studenti debatovali o složitém tématu: „Potřebuje Evropa společný krizový plán na vírové epidemie?“ I přes velkou konkurenci – většina soutěžících chodí na gymnázia, kde se němčina vyučuje zdaleka intenzivněji, než na našem – se podařilo naší dvojici postoupit do semifinále. Toto už se bude konat v době prázdnin. Přejeme velký úspěch!