14. 10. 2020 - Adéla Páterová, Michaela Měřínská; 6XA

BÜCHERWURM OLOMOUC 2020

I přes netradiční konec minulého školního roku se skupina němčinářů nakonec opět zúčastní soutěže Bücherwurm neboli Knihomol, která spočívá v předčítání německého textu.


Letos byla vybrána kniha od Hanny Schott „Fritzi war dabei: EineWendewundergeschichte.“

Už od února jsme s paní učitelkou Košařovou nacvičovali divadlo podle knihy, s nímž máme v úmyslu se do soutěže zapojit, a to v Kategorii Kreativ. Ta spočívá právě v krátkém zpracování příběhu, který se váže k dané knize.

V dubnu jsme měli naše divadlo představit před odbornou komisí ve Vědecké knihovně v Olomouci. Korona nám ale zhatila naše plány. Na začátku října jsme s paní učitelkou divadlo nakonec ve škole zdárně natočili a video–soutěže se přes všechny problémy účastníme.

Letošní ročník Bücherwurmu reprezentují: Barbora Pospíšilová, Johana Říhová, Michaela Měřínská, Adéla Páterová a Mikuláš Zelinský ze třídy 6XA a Klára Staňková, Hana Fojtíková, Petra Šikudová, Kristýna Vlková, Kryštof Trčala, Ondřej Vaněk, Marek Chmela ze 6XB. Velké díky patří Petře Šikudové a Kryštofu Trčalovi za zpracování scénáře a Mikuláši Zelinskému za natočení a sestříhání videa.

Naše škola má  také zastoupení i v četbě německého textu, a to ze studijních skupin paní učitelky Dr. Silke Gester - Jan Fikeis ze 7EB reprezentuje školu v Kategorii III. a Jasmin Stenger z 5QA jako Muttersprachlerin v Kategorii V.

Poděkování patří paní učitelce Silke Gester za korektury textu, a hlavně paní učitelce Košařové, která nám se vším pomohla.

Jsme rádi, že jsme to i přes nepříznivou situaci nevzdali. Držte nám pěsti, dáme vědět, jak jsme dopadli.