7. 6. 2021 - Julie Pánková, Eva Lysoňková, 1.A

Knihomol / Bücherwurm Olomouc 2021

 I přes náročnou distanční výuku se skupina němčináři prvních ročníků opět účastní soutěže Bücherwurm.


Jako každoročně i letos  naše gymnázium bojuje o umístění v  německé soutěži Bücherwurm, kterou pořádá Vědecká knihovna Olomouc ve spolupráci s Goethe Institutem Praha. Sexta AB v loňském ročníku zvítězila, takže laťka je nasazena vysoko…..

Letos je úkolem soutěžících sami nebo v týmu přečíst, přednést nebo přehrát nonsensové básně. Naše skupina nejlepších němčinářů prvních ročníků se rozdělila do tří skupin, kdy každá ztvárnila jednu z nabídnutých 14 básní.

První skupina (Ondřej Kopeček, Eva Lysoňková, Radka Procházková, Julie Pánková, Nikol Pecháčková) báseň „Der Kühlschrank“ pojala jako komiks a k obrázkům namluvila text.

V básni „Die Nachkommen“, které se ujala druhá skupina (Michal Zavadil, Monika Mončeková, Lucie Turečková, Veronika Garguláková, Nela Novotná) šlo o hru se slovy. Každý doma nahrál jeden verš nápaditým způsobem.

Třetí skupina (David Eichner, Ivana Karásková, Ondřej Hudec, Alberto Nicolardi, Ondřej Kosek, Filip Kneifel) přistoupila k básni „Die fliegende Kaffeemühle“ velmi kreativně a svou video nahrávku zpestřili pomocí  rekvizit.

Přípravy začaly už v dubnu v online výuce. V hodinách němčiny nám paní učitelka Košařová dávala čas na promyšlení a předpřipravení materiálů. Hned, jak nám situace umožnila vrátit se do školy, využili jsme venkovní učebnu k natáčení. S velkým nasazením celé skupiny  jsme si hodinu s legrací užívali

 

Tak nám držte palce, dáme Vám vědět.