25. 6. 2021 - Mgr. Iva Adámková

Mezinárodní diplomy z francouzského jazyka DELF předány

Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť je zkušebním centrem (centre de passation) mezinárodní jazykové zkoušky z francouzštiny DELF – Diplôme d´étude en langue française. I v letošním školním roce proběhly na naší škole všechny čtyři části této ve světě respektované zkoušky. Přihlásilo se 30 uchazeček a uchazečů z řad studentů nejen našeho gymnázia, ale středních škol celého Zlínského kraje.


Úspěšným kandidátům z řad maturantů byly diplomy DELF předány společně s maturitními vysvědčeními při slavnostním ceremoniálu, který bylo možno sledovat online.

Navzdory ztíženým podmínkám distanční výuky odvedli výbornou přípravu ke zkouškám rovněž žákyně a žáci třetích ročníků a septim. Jejich poctivá příprava se přetavila v zisk francouzského diplomu uznávaného po celém světě a otevírajícího dveře pro studia na frankofonních univerzitách i ve světě práce.

Zasloužené diplomy DELF jim byly předány cestou méně oficiální, o to více však radostnou (viz fotogalerie). Diplom DELF vydává francouzské ministerstvo školství a jsou platné celoživotně.

Gratulujeme a těšíme se na další vynikající výsledky při studiu francouzského jazyka!

Vedoucí předmětové komise francouzského jazyka Iva Adámková