20. 9. 2021 - Mgr. Marek Čechák

Turistický zájezd do Jeseníků

V pátek 17. 9. 2021 jsme navštívili Jeseníky v rámci tradičního jednodenního podzimního turistického zájezdu pořádaného komisemi TV a ZE


Přestože výlet do Jeseníků byl pouze náhradní variantou za Malou Fatru, na kterou jsme se kvůli covidovým opatřením nedostali, musím říci, že byl náhradou plnohodnotnou. Na trase Karlova Studánka – Skřítek přes údolí Bílé Opavy, Ovčárnu, Petrovy kameny a Ztracené kameny jsme zažili náročnější stoupání údolím Bílé Opavy plné dřevěných mostků a schodů přes křišťálově čistou vodu, viděli jsme místa opředená lidovými pověstmi a legendami a při pozorném sledování také výhledy například na Praděd, Slezskou Hartu nebo Dlouhé stráně.

Děkuji všem zúčastněným pedagogům za skvěle odvedenou práci v roli průvodců, ale také za přednášky z oblasti geografie, geologie, botaniky, historie a čarodějnictví spojovaným s Petrovými kameny. Obrovskou pochvalu si zaslouží všichni zúčastnění za to, že se nenechali odradit nepřízní počasí při cestě k autobusu a v tak hojném počtu a s dobrou náladou zájezd absolvovali.