10. 5. 2022 - Aneta Vaculíková, 6XB

Španělé na návštěvě ve Zlíně

Zábavný, obohacující, poznávací, únavný, náročný, krátký a nakonec dojemný. Nejen takový byl náš týden, kteří studenti ze španělské školy C. F. Somorrostro strávili spolu s námi a našimi rodinami ve Zlíně a jeho okolí. Náš výměnný pobyt se konal v termínu 24. – 29. dubna v rámci programu Eramus+ a zúčastnili se ho studenti sext, druhých ročníků a jedna studentka ročníku třetího spolu s paní učitelkou Martinkovou.


Naši španělští přátelé přijeli na Zlínské nádraží v neděli večer a první noc strávili poznáváním svých hostitelů, zvykáním si na nové prostředí a relaxem před kulturně nabitým týdnem.

V pondělí ráno přivítal naše Španěly a Španělky pan zástupce Dlouhý a my poté mohli zahájit práce a diskuze nad e-Twinningovým projektem s tématem „Are we really different?“, jehož výsledné zpracování jsme odprezentovali ve čtvrtek.

Pondělní odpoledne jsme i přes nevlídné počasí strávili v ZOO Lešná (největší úspěch sklidilo neobyčejné krmení rejnoků). Večer šla část studentů na společnou večeři i s rodiči hostitelů, abychom Španělům předvedli tradiční českou kuchyni v nejlepším možném světle.

Úterní odpoledne se neslo v duchu ochutnávání luhačovických pramenů a lázeňských oplatek (ty měli na rozdíl od pramenů velký úspěch) a středa zase v poznávání zlínské architektury. Počasí se nám v průběhu týdne zlepšovalo, a tak jsme náš pobyt zakončili ve čtvrtek prohlídkou a příjemným piknikem na hradě Lukov.

Podvečerní aktivity se každý den lišily – společný bowling či laser game, domácí pečení, procházky, návštěvy kaváren a mnoho dalšího.

V pátek už jsme museli dát našim přátelům sbohem. Těžce se nám s nimi loučilo a taky pár slz ukáplo, ale naštěstí nás mohlo uklidňovat vědomí, že se shledáme zase v září, tentokrát u nich v Bilbau.

Z tohoto týdne si odnášíme nejen pár nových španělských frází a spousty nezapomenutelných zážitků, ale hlavně nové přátele, na které se můžeme těšit a díky kterým se pro nás tento týden stal opravdu nezapomenutelným.