10. 6. 2022 - Mgr. Ivana Ročková

Výukový pobyt na partnerské škole ve Španělsku

V rámci projektu Erasmus+ jsem strávila týden (30.5. do 3.6.2022) na naší partnerské škole Colegio El Rebollet v Oliva ve Španělsku a navázala tak na svůj Job Shadowing v minulých letech. 


Díky výukovému pobytu jsem mohla zažít na vlastní kůži atmosféru vyučování v totálně odlišné zemi, s rozdílnými žáky, jinou kulturou a jiným školským systémem a zároveň šířit povědomí o naší zemi, městě a naší škole.

Všichni zaměstnanci i studenti mě přijali jako vlastní a neměla jsem sebemenší pocit cizince v cizí škole. Po celou dobu jsem se cítila jako doma, s obrovskou podporou a sdílením. Byla jsem pozvána ke starostce Oliva a mohla jsem ji vylíčit rozdíly školských systémů v ČR a Španělsku, probrat po-covidovou dobu, plány našich škol do budoucna. Také se mi naskytla jedinečná příležitost navštívit dům, ve kterém žil a tvořil básník Francisco Brines, který získal Premio Cervantes 2020 a cenu mu předával v Olivě osobně španělský král Felipe VI.

V budoucnu bychom chtěli rozvinout spolupráci v oblasti výměnných pobytů a mobilit žáků, kde by komunikačním jazykem byla nejen španělština, ale také angličtina.

Nezapomenutelná zkušenost, plná zážitků, motivace a chutě do další práce se studenty a spolupráce s kolegy a přáteli ze Španělska.

Děkuji za tuto příležitost!

Iva Ročková