7. 11. 2022 - Mgr. Eva Frgalová

Prezentace programu DofE a Erasmus Days

V rámci letošních Erasmus Days proběhla také prezentace programu Dofe. Žáci tercií se seznámili s tím, co jim DofE může přinést přímo od zkušených „Dofáků“, kteří jim představili své expedice a také aktivity, které uskutečnili  v průběhu let. Velmi aktivně a nadšeně tak předali své zážitky mladším spolužákům, které určitě velmi nadchli pro tento přínosný program, který se zaměřuje nejen na pohyb a poznávání přírody, zlepšování vlastních dovedností, ale také na pomoc lidem v rámci dobrovolnictví. Obrovským bonusem DofE je navázání velkých přátelství a naučení se zodpovědnosti velmi příjemným způsobem.


Prezentace se také zúčastnila Lektorka DofE Terka, která zodpověděla všechny otázky studentů.

 V hodinách španělštiny a angličtiny jsem studentům představila školu v portugalském Lisabonu, kde jsem byla na stáži Teaching Assignment v rámci Erasmu +. Studenti se dozvěděli o tom, jak probíhá výuka španělštiny a angličtiny v Portugalsku, vyhledali si informace o Portugalsku a Lisabonu a následovně si zahráhli vědomostní kvíz, kterým jim připravili portugalští studenti.

V další hodině se studenti dozvěděli o krásách španělské Granady v nádherné Andalusii, kde jsem se zúčastnila metodického kurzu a v mládí jsem tam studovala na univerzitě také v rámci Erasmu. Doporučila jsem studentům se této příležitosti také zúčastnit a načerpat zážitky a zkušenosti na celý život.

Mladším studentů jsem představila školu ve Valencii, se kterou již máme dlouholetou spolupráci a pořádáme výměnné pobyty. Také jsem jim přiblížila nádherné město Valencii a svátek Fallas.