22. 12. 2022 - Julie Janíková, 2A

Vánoční setkání mezinárodního projektu Global Classroom

Rok se s rokem sešel a členové našeho Global Classroom týmu se zúčastnili první letošní mezinárodní schůzky, tentokrát v roli organizátorů a hostitelů.


Padlo na nás tedy vymýšlení úkolů, které jsme zadávali ostatním zemím. Kromě našeho gymnázia se konference účastní bezmála 110 studentů a učitelů z Německa, Švédska, Shetlandských ostrovů, Španělska, ale i USA, Jihoafrické republiky, či Austrálie.
  

Pro první schůzku jsme zvolili tematický vánoční úkol. Rozeslali jsme účastníkům zvukové stopy známé písně „Půlnoční“ od Václava Neckáře, k níž pak měli s pomocí námi daných klíčových slov vytvořit vlastní text a následně jej nazpívat. Úkol jsme samozřejmě museli splnit i my — můžete si nás poslechnout zde.


V den schůzky 10. prosince jsme byli příjemně překvapeni výslednými pracemi našich přátel. Poté jsme se na platformě MS TEAMS rozdělili do náhodných skupin a pracovali na společném úkolu, který spočíval ve vytvoření „mezinárodních Vánoc“. Každá skupina vzala jednu vánoční tradici z každé země a vytvořila z nich koláž.  

Po zakončení oficiální schůzky jsme se s ostatními studenty neformálně sešli ještě na Discordu. Jsme rádi, že se našim zahraničním přátelům první schůzka líbila a těšíme se na další setkání v lednu.