17. 3. 2023 - Lucie Krovická, 6XA

Školní kolo debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert in Europa

Dne 13.3.2023 se na našem gymnáziu uskutečnilo školní kolo debatní soutěže v německém jazyce - Jugend debattiert in Europa


Do  soutěže Jugend debattiert in Europa je napříč Evropou zapojeno celkem 14 zemí a přes 200 škol.

Bylo nám potěšením, že jsme kromě studentů druhého ročníku naší školy mohli přivítat i hosty, a to učitelky němčiny Danielu Kratinovou a Gabrielu Kubjatovou ze Základní školy Kvítková Zlín a paní Soňu Surou se skupinou studentů z Gymnázia TGM.

Napjatá a velmi zajímavá debata se odehrála na téma „Sollen Schüler ihre Lehrer bewerten?“ (Měli by žáci hodnotit své učitele?). Diskuze se účastnili  žáci vyššího gymnázia. V první debatě jmenovitě Michal Zavadil (3D), Lucie Suchánková (7EB), Šárka Tichá (2B) a Nela Novotná (3A); v druhé debatě poté Lukáš Hrdý (6XA), Robin Šilberský (6XB), Tobiáš Chuděj (1A) a Jakub Kozmík (2B). Čas měřila Anna Julínová (1A).

Všichni jmenovaní žáci jsou členy debatního klubu.

Porota, v níž zasedali koordinátorka projektu na naší škole,  lektorka NJ Silke Gester, vyučující NJ Marcela Černotíková a Marek Chmela (7EB), který reprezentoval naše gymnázium v minulém školním roce v semifinále v Praze, měla nelehký úkol, protože všichni debatující byli velmi dobře připravení.

Zvítězili Michal Zavadil (3D) a Jakub Kozmík (2B). Oba studenti postupují do regionálního kola, které se bude konat 18.4.2023 opět na našem gymnáziu.

Přejeme vítězům mnoho štěstí a úspěšnou debatu v následujícím kole soutěže.