19. 5. 2023 - Mgr. Přemysl Jurák

Septima B ovládla krajské kolo

V dubnu letošního roku se na univerzitě, v laboratorním centru FT-UTB, konalo krajské kolo chemické olympiády a naši septimáni v něm uspěli více než dobře.


Ta úvodní věta je v mnoha ohledech nepřesná, a tak si ti z Vás, kteří jste článek rozklikli, zasloužíte lepší informace. Tak předně: chemická olympiáda se dělí na kategorie podle ročníků a já píši o kategorii B, tedy kategorii pro druhé a třetí ročníky, sexty a septimy. Dále, chemická olympiáda nezačíná v březnu školním kolem, ale již na podzim zpracováváním úloh domácí části. Kdo je tedy pozván do krajského kola, tak musel již před tím uspět jak v domácí přípravě, tak v testu školního kola, tak v laboratorním úkolu. Už v této fázi předvedli čtyři žáci 7EB (J. Horáček, J. Miluška, B. Rafajová a T. Váverka) velmi slušné výkony, což se projevilo tím, že byli všichni pozváni dál – tedy měli lepší výsledek, než žáci na druhých a třetích místech v ostatních školních kolech.

 

Další nepřesností v úvodní větě bylo to „uspěli více než dobře“. To je slabé slovo. Hoši totiž mezi sebe pustili jen jednoho soutěžícího odjinud – obsadili 1., 3. a 4. místo. Vítězem se s velkým náskokem stal Tomáš Váverka, přičemž byl nejlepší nejen celkově, ale i v obou dílčích částech KK (tedy testu i laboratorním úkolu). Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

 

Za PK chemie Přemysl Jurák.