31. 5. 2023 - Mgr. Jana Marcaníková

Orientační běžci z naší školy letos opět zazářili!!!

Dne 23. 5. 2023 se na Bartošově čtvrti konal Krajský přebor škol v orientačním běhu.

Žáci naší školy startovali ve všech kategoriích. Z individuálních úspěchů stojí za zmínku druhé místo Lucie Kubíčkové (3TA) v kategorii D9, a druhé místo Tomáše Jahůdky (4KB) v kategorii H9. Druhou příčku obsadil také Tobias Pekárek (7EB) v kategorii HS. Naprosto fenomenálních výsledků dosáhly dívky v kategorii DS. První místo obsadila Valentina Batani (7EA), druhé místo velmi nadějná Růžena Rosíková (1D) a třetí místo Nela Kovalčíková (1C). V těsném závěsu skončily Adéla Pišová (6XB) 4. příčka a Valentina Kusáková (6XB) 5. příčka. V soutěži družstev do celostátního kola postupuje vyšší gymnázium z prvního místa, nižší gymnázium se umístilo na druhém místě a čeká, zda dostane divokou kartu. Držte našim běžcům pěsti, celostátní kolo se bude konat 7.6. 2023 v Terezíně, o výsledcích Vás budeme informovat, PKTV