16. 6. 2023 - Mgr. Jana Marcaníková

Celostátní kolo přeboru škol v orientačním běhu dopadlo skvěle!!!!

Letošní závod se běžel ve velmi atraktivní a mapově obtížné lokalitě krásné bastionové pevnosti Terezín, která nikdy neměla být vězením, ale měla sloužit jako obranný štít proti Prusům.

V komplikovaném areálu hlubokých příkopů, vysokých hradeb propletených tunely, které nechal postavit Josef II. (1780-1790) se cítila jako rybka ve vodě Valentina Batani (7EB), která v soutěži jednotlivců obsadila úžasné 3. místo. Další tři běžkyně Růžena Eliška Rosíková (1D), Nela Kovalčíková (1C) a Valentina Kusáková (6XB) zaběhly také velmi pěkně a umístily se v první polovině velmi početného startovního pole. Nejlepšího výkonu v kategorii HS – dorostenci, dosáhl Martin Huleja (2A), který obsadil 20. příčku. Team podpořili běžci Jan Palas (6XB), Jan Žeravský (6XB), Matyáš Minařík (6XB) a Martin Kuba (6XB) jejichž mapově bezchybné výkony (tzn. našli správnou trasu, orazili všechny kontroly a nebyli diskvalifikováni) podpořily team v soutěži škol, ve které naše gymnázium obsadilo ve velké konkurenci šesté místo a uhájilo si tím možnost postupu do celostátního kola pro příští rok.

Všem běžcům gratulujeme, přejeme úspěšnou závodní sezónu a těšíme se na další závody, PKTV