6. 11. 2023 - Ellen Bangievská 5QA a Gábina Dědíčková 5QA

Španělští studenti na naší škole v rámci programu Erasmus

V říjnu roku 2023 jsme si my, studenti španělského jazyka z 5QA a 5QB, zkusili, jaké to je mít doma na týden studenta ze Španělska, se kterým můžete komunikovat pouze ve španělštině či angličtině, mít za něho zodpovědnost a vystoupit ze své komfortní zóny.


Společně jsme se studenty ze Castellónu navštívili zlínskou zoo, poté jsme strávili celý den na výletě v Olomouci, prošli jsme se po Luhačovické kolonádě a ukázali jsme jim důležitá místa v centru Zlína jako galerii, muzeum a mrakodrap. Na rozloučenou jsme uspořádali rozlučkový večer s rodiči, což si všichni velice užili.

Mimo jiné jsme spolu trávili spoustu volného času. Vzali jsme je na lasergame, bowling a většinou jsme spolu chodili i na večeři, aby si užili co nejvíce času stráveného dohromady. Jako závěrečné projekty jsme si ve skupinkách udělali prezentace o různých tématech ohledně Zlína, jejich městě, České republice, Španělsku nebo společných i rozdílných věcech v našich způsobech života.

Doma jsme s nimi mluvili španělsky i anglicky, snažili jsme se zapojovat i naše rodiče, aby během týdne poznali co nejvíce ze Zlína a českých rodin. Také jsme se dozvěděli spoustu o jejich životech, a dozvíme se ještě víc až je a jejich rodiny v březnu navštívíme ve Španělsku, což bude úžasná zkušenost a moc se na ni těšíme.

Všichni jsme si celý týden velice užili, máme díky tomu spoustu nových kamarádů, nezapomenutelné zážitky a spoustu nových zkušeností. Zlepšili jsme se jak ve španělském jazyce, tak ve mluvení anglicky. Jsme velmi vděční za tyto skvělé dny prožité se skvělými lidmi, a doporučili bychom všem se účastnit projektu Erasmus, pokud budou mít tu příležitost.