10. 6. 2024 - Eliška Hájková 2.B

Zahraniční exkurze – Berlín a okolí

Naše exkurze do Německa začala odjezdem ze Zlína v pozdních večerních hodinách. Všichni jsme byli plni očekávání, co nám tento výlet přinese…


Po noční cestě jsme ráno dorazili do Německa a naší první zastávkou byly Drážďany. Po příjezdu jsme se vydali na společnou prohlídku historické části města, kde jsme obdivovali krásu barokní architektury a významné památky jako Zwinger, Frauenkirche a Semperoper. Po prohlídce jsme měli osobní volno, během kterého jsme mohli prozkoumat město podle vlastního uvážení nebo si dát oběd v místních restauracích.

 Odpoledne jsme pokračovali do Míšně, kde jsme měli rezervovanou návštěvu světoznámé firmy na výrobu porcelánu. V Míšeňském muzeu porcelánu jsme se seznámili s historií a výrobními postupy tohoto ušlechtilého materiálu. Viděli jsme na vlastní oči, jak se porcelán vyrábí a jaká péče je věnována každému detailu.

 Poté jsme se přesunuli do Lipska, kde jsme navštívili Památník Bitvy národů, monument připomínající jednu z největších bitev napoleonských válek. Po prohlídce památníku jsme měli volný čas na procházku městem a objevování jeho kouzelných zákoutí. Večer jsme dorazili do Berlína a ubytovali se v mládežnické ubytovně YHA, kde jsme po náročném dni našli odpočinek.

Ráno jsme vyrazili do Postupimi, kde jsme navštívili významné zámecké areály Cecilienhof a Sanssouci. Prohlídka těchto historických míst nám poskytla hluboký pohled do pruské historie a architektury.

 

Po návratu do Berlína jsme se seznámili s moderními stavbami a centrem bývalé západní části města. Absolvovali jsme autobusovou projížďku městem, která nám umožnila vidět mnoho významných památek a zajímavostí, včetně Berlínské zdi, Braniborské brány a Postupimského náměstí. Po projížďce jsme měli možnost navštívit světoznámá muzea, nakoupit suvenýry nebo si jednoduše užít atmosféru města. Večer jsme se opět vrátili do naší ubytovny.

 

Poslední den našeho výletu jsme věnovali celodenní návštěvě hlavního města Německa, Berlína. Ráno jsme zamířili do okolí Reichstagu, kde jsme se prošli po ulici Unter den Linden k Braniborské bráně. Pokračovali jsme k Postupimskému náměstí, kde jsme měli možnost obdivovat moderní architekturu a živou atmosféru tohoto místa.

 

Odpoledne jsme měli opět volný čas, který jsme mohli využít k návštěvám muzeí, dalších památek nebo k relaxaci v některé z mnoha kaváren. Po náročném dni plném zážitků jsme večer opustili Berlín a vydali se na cestu zpět do České republiky. Návrat do Zlína proběhl v časných ranních hodinách, kde nás už netrpělivě očekávali naši rodiče.

 

Tato exkurze byla velmi vydařená a poskytla nám mnoho nových poznatků o německých městech a jejich bohaté historii. Výlet nám umožnil vidět a zažít mnohé z kulturního a historického dědictví Německa, a jistě na něj budeme dlouho vzpomínat.