10. 7. 2024 - Mgr. Eva Procházková

Krkonoše 2024

Krkonoše, naše nejvyšší pohoří, poznávali studenti 2. ročníků a sext … a jako každý rok Krkonoše nezklamaly.


Během tří hlavních turistických dnů nachodili studenti i přes 60 km a poznali tak významnou část oblasti v okolí naší chaty Moravská bouda (Špindlerův Mlýn). Jako doprovodný program jsme letos zvolili přednášku Horské služby, promítání filmu Poslední závod a večerní kvíz na téma Krkonoše.

Díky příznivé předpovědi počasí jsme hned první den mohli uskutečnit nejdelší a nejnáročnější trasu, výšlap na Sněžku. Cesta z chaty vedla po hřebeni kolem ledovcových jezer Malý a Velký Staw. Přes Úpské rašeliniště, Luční boudu a údolí Bílého Labe jsme se pak vraceli zpět.

Druhý den jsme se vydali na opačnou stranu, po stopách slavného lyžařského závodu spojeného se jmény Hanče, Vrbaty a Ratha. Naše trasa vedla arkto-alpínskou tundrou po hřebeni Krkonoš k Labské boudě, Harrachovým kamenům, Pančavskému vodopádu a mohyle Hanče a Vrbaty. Úbočím jsme se pak přes Brádlerovy boudy vraceli zpět.

Třetí den si část studentů, tehdy už zkušených turistů, zopakovala výlet na Labskou boudu, tentokrát krásným údolím Labského dolu. Druhá skupinka se vydala na opačnou stranu údolí a úbočím Kozích hřbetů sestoupila po Dřevařské stezce do Špindlerova Mlýna, který se tou dobou už „zbavil“ zimních turistů a proměnil se v poklidné horské městečko.

Po celou dobu našeho pobytu nás doprovázely krásné výhledy na českou i polskou stranu. Když přidáme příznivé počasí, příjemné ubytování, výbornou kuchyni a skvělé parťáky (naše studenty), dostaneme stručnou charakteristiku letošního (opět) velmi podařeného letního sportovního kurzu. Všem účastníkům děkuji! Krásné léto!