24. 3. 2021 - Valentina a Valeria Batani, 5QB

Konference Global Classroom startuje

Konference Global Classroom, nejvýznamnější mezinárodní projekt, jehož je naše gymnázium od jeho počátků součástí, i navzdory světové pandemii začíná.


Jak už to bývá zvykem, i tento rok se někteří ze studentů našeho gymnázia zúčastní mezinárodní konference Global Classroom. Tento rok je pořadatelem Německo, konkrétně městečko Diepholz.

Letošní ročník se však bude lišit od předcházejících. Kvůli pandemii koronaviru nebude konference probíhat tak, jak ji známe, ale poněkud jiným způsobem.

Jelikož v této době není možné cestovat a setkat se se studenty z různých zemí, bude konference probíhat v online formě, a to od 27. března do 2. května, kdy proběhne závěrečný ceremoniál.

Do projektu Global Classroom se letos v naší škole zapojilo celkem šestnáct studentů z vyššího gymnázia, kteří průběžně pracují na zadaných úkolech, jako je například zpracování krátkého videa, které představí určitou skupinu, zemi a školu studentům ze zahraničí nebo vytvořit prezentaci na téma krize, kterou si daný národ v minulosti prošel, a jejích důsledků – „Crisis Causes Change“.

Věříme, že nás moderní technologie nezklamou, a těšíme se na naše nové přátele z Německa, Španělska, Švédska, Shetlandských ostrovů (Skotsko), USA, Jihoafrické republiky a Austrálie. S těmi se poprvé virtuálně setkáme již tuto sobotu na online Opening Ceremony, kde se krátce představíme tímto klipem.