KOTELNA

Multižánrový festival od studentů pro studenty. Zahrnuje sólovou hru na všemožné hudební nástroje, vystoupení studentských kapel, zpěv, tanec, divadlo a mnoho dalších vystoupení.

Trocha historie

„Zakládali jsme ji v roce 2001 spolu s Michalem Procházkou, Zuzkou Novákovou a mnoha dalšími spolužáky – různým způsobem se tenkrát zapojily desítky studentů. Motivem byl samozřejmě tvůrčí přetlak a taky trochu revolta. V té době totiž GYMZL pořádal každý rok velkolepou přehlídku všech oborů v Městském divadle, jmenovalo se to "Akademie". My jsme chtěli udělat tak trochu "anti-akademii", zespod, pod heslem "studenti studentům".
Škola nám vyšla vstříc, půjčila nám sklepní tělocvičnu pod šestým pavilónem, které se tenkrát říkalo Kotelna. To se nám náramně líbilo, protože to tím pádem byl vlastně underground. První kotelna měla čtyři sekce – hudební, divadelní, filmovou a výtvarnou, to všechno v jeden den/večer.
Byli jsme tenkrát v maturitním ročníku, další dalších kotelen už jsme se neúčastnili a hrozně mile nás překvapilo, když se to ujalo jako tradice." říká Tomáš Hubáček, jeden ze zakladatelů festivalu.
Podobně kotelna probíhala až do roku 2008.

 

Kotelna 2017

Po několikaleté pauze se skupina studentů rozhodla obnovit multižánrový festival s názvem "Kotelna". V teplých letních dnech se pomalu ale jistě znovu na světlo světa dostala tradice, která měla obrovský úspěch. Na pódiu se kromě známých tváří v podobě dua The Human a kapely The Only Way objevil i profesor Černý se svým úžasným vystoupením. Mimo to jsme mohli zhlédnout několik tanečních čísel a studenti si mohli koupit nejrůznější občerstvení v bufetu.

 

Kotelna 2018

Další rok studenti uspořádali tuto akci v ještě větším měřítku. Pod střechou obrovského pódia se vystřídalo hned několik účinkujících. Skupina The Only Way, Fucking Freaks, taneční skupina All Style Unit a mnoho dalších. Netradičně se uskutečnil i štafetový běh v areálu školy a opět byl studentům k dispozici bufet s nejrůznějším občerstvením.

 

Sestřih z Kotelny 2018:

 

Letošní ročník

Otázkou je, jestli tato tradice bude pokračovat i tento rok? Samozřejmě. A v mnohem větším měřítku! Je na co se těšit.

S ještě větším elánem a nabytými zkušenostmi z předchozích ročníků vstupujeme do letošní Kotelny 2019. Mnozí vystupující u nás nebudou poprvé – svou účast na pódiu zopakují například Anička a Matěj Hunákovi nebo tanečnice ze skupiny All style unit, z letošních debutantů můžeme například jmenovat hrdiny zlínských ulic – Avarom dnabseulb. Do revíru gymnázia však letos zamíří i poněkud „větší ryby“ – v rámci benefičního večera letošního ročníku festivalu se představí kapely Mers a Pro Tebe. Celému nabitému čtvrtečnímu programu pak budou ještě předcházet finále školní florbalové soutěže GymzlCup a přátelský zápas ve florbale s delegací gymnázia TGM. 

            

Kotelna dopoledne  Kotelna vecer

Partneři Kotelny 2019

Poděkování patří partnerům letošního ročníku, bez nichž by zajištění akce nebylo možné. Děkujeme

Za letošní plakáty a grafiku děkujeme Aničce Šuterové, letošní maturantce na naší škole.

            Pivní anděl           Dinaz  Tyrolit  Pozemní stavitelství Zlín